Znani pochowani

Zdzisław Bińczyk

 

(1917 - 2011)

 

Podchorąży porucznik Armii Krajowej. Pseudonim "Bolesławski". Członek wywiadu Zamość Południe


Zofia Bińczyk

 

(1920 - 1990)

 

Sanitariuszka


Ks. Józef Boguszewski

 

(1846 - 1916)

 

Proboszcz krasnobrodzki, Kanonik Kolegiaty Zamojskiej


Antoni Burda

 

(1909 - 1942)

 

Zamordowany przez hitlerowców 09.07.1942 r.


Józef Chronia

 

(1897 - 1942)

 

Zginął z rąk hitlerowców


Zbigniew Chronia

 

(1925 - 1942)

 

Zginął z rąk hitlerowców


Józefa Chrząstowska

 

(1885 - 1959)

 

Nauczycielka w Guciowie


Jan Cisło

 

(1922 - 1990)

 

Żołnierz AK


Józef Cisło

 

(1907 - 1959)

 

Podporucznik Batalionów Chłopskich i Armii Krajowej


Roman Curyło

 

(1916 - 1941)

 

Żołnierz Armii Krajowej


Bogdan Dan-Stachlewski

 

(1891 - 1939)

 

Żołnierz Pierwszej Kompanii Kadrowej Legionów Polskich. Oficer Wojska Polskiego, we wrześniu 1939 r. dowodził 25 Pułkiem Ułanów Wielkopolskich. Odznaczony srrebrym Krzyżem Birtuti Militari V kl. Za wojnę 1919-1920 oraz złotym Krzyżem Virtuti Militari IV kl. za wojnę 1939 r. Bestialsko zamordowany w 1939 r. podczas próby przedostania się na Węgry.


Ks. Tomasz Garlicki

 

(1806 - 1878)

 

Proboszcz parafii Krasnobród, Prałat Kolegiaty Zamojskiej


Tadeusz Gerlicki

 

(zm. 1939)

 

Porucznik, dowódca 1 szwadronu 25 Pułku Ułanów Wielkopolskich


Michał Głąb

 

(1917 - 2003)

 

Żołnierz Armii Krajowej, Sybirak


Jerzy Roch Jakubiak

 

(1932 - 2003)

 

Zesłany ma Syberię w latach 1940-1946


Zofia Jarosz Bąkowska

 

(1924 - 2016)

 

Podporucznik Wojska Polskiego,łączniczka i sanitariuszka w Ruchu Oporu ps."Górna" więzień obozu koncentracyjnego na Majdanku. Odznaczona Krzyżem Kawalerskim i Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz Krzyżem Oświęcimskim. Działacz społeczny, zasługi w nadaniu imienia szkole podstawowej w Krasnobrodzie "25 Pułku Ułanów Wielkopolskich"


Stanisław Jarszak

 

(1902 - 1944)

 

Zginął z rąk okupanta na Zamku w Lublinie


Jan Jasina

 

(zm. 1941)

 

Zamordowany w Oświęcimiu w 1941 r.


Ks. Roman Jaworski

 

(1947 - 2014)

 

Ksiądz


Adolf Jurkiewicz

 

 

Zginął tragicznie w obozie niemieckim


Ryszard Kiełbiński

 

(1920 - 1941)

 

Zamordowany przez NKWD w 1941 r. w Łucku


Paweł Kobel

 

(zm. 1938)

 

Uczestnik wojny rosyjsko-mandżurskiej


Jan Kolano

 

(1920 - 1943)

 

Żołnierz AK, zginął z rąk niemieckich 22.08.1943 r.


Radosław Kościński

 

(1971 - 1998)

 

Polski alpinista, zmarł w Peru poszukując źródeł rzeki Amazonki-Maranionu


Józef Koza

 

(1907 - 1943)

 

Zginął w obozie w Zwierzyńcu.


Bronisław Kukułowicz

 

(1911 - 1996)

 

W latach 1939-1944 Komendant placówki "Czerwona" gmina Krasnobród ZWZ AK, chorąży "SĘP"


Regina Kukułowicz

 

(1923 - 1943)

 

Ofiara II wojny światowej ps. "LUNA"


Wacław Kukułowicz

 

(1922 - 1944)

 

Zginął z rąk okupanta


Stanisław Kurantowicz

 

(1947 - 2015)

 

Przedsiębiorca, wieloletni kierownik państwowych masarni, od lat 90 właściciel i kierownik masarni w Hrubieszowie i innych przedsiębiorstw. Zasłużony strażak OSP Krasnobród, działacz społeczny.


Stanisław Kurantowicz

 

(1924 - 2005)

 

Żołnierz Armii Krajowej, Sybirak


Ks. Ludwik Liwerski

 

(1890 - 1970)

 

Ksiądz Kanonik, proboszcz parafii Krasnobród, Szambelan papieski, więzień obozów koncentracyjnych Dachau i Sachsenhausen


Leontyna Walentyna Łapińska

 

(1887 - 1984)

 

Siostra zakonu Najświętszego Imienia Jezus


Józef Łazorczyk

 

(1915 - 1942)

 

Zamordowany przez hitlerowców 09.07.1942 r.


Stanisław Łazorczyk

 

(1921 - 1942)

 

Zamordowany przez hitlerowców 09.07.1942 r.


Paweł Łojko

 

 

Zginął podczas wojny


Wiktor Łoś-Tynowski

 

(zm. 1939)

 

Podporucznik rezerwy inżynier, dowódca 2 plutonu 1 szwadronu Warszawskiego Pułku Ułanów


Marcin Łyszczarz

 

(zm. 1939)

 

Kapitan I Pułku Strzelców Podhalańskich


Tadeusz Maryńczak

 

(1920 - 2015)

 

Żołnierz Armii Krajowej


Ks. Nikodem Murawski

 

(zm. 1921)

 

Wikariusz parafii Karsnobrodzkiej


Kazimiera Nadłonek

 

(1920 - 1998)

 

Żołnierz - Sanitariuszka Batalionów Chłopskich, ps. "Kosa"


Ignacy Niedzielski

 

(1866 - 1918)

 

Prowizor farmacji, właściciel apteki


Jan Olszewski

 

(1908 - 1943)

 

Zamordowany przez hitlerowców 02.02.1943 r.


Adam Ożga

 

(zm. 1966)

 

Odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi.


Marianna Ożga

 

(1890 - 1965)

 

Odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi.


Ks. Tadeusz Pałyga

 

(1935 - 1964)

 

Ksiądz


Maria Bogna Petkun

 

(1918 - 1953)

 

Siostra zakonu Najświętszego Imienia Jezus


Bronisław Piasecki

 

(1915 - 2014)

 

Żołnierz Armii Krajowej


Henryk Rosadziński

 

(1895 - 1943)

 

Zginął w Oświęcimiu w 1943 r.


Jan Sachajko

 

(1891 - 1943)

 

Zginął z rąk okupanta


Edward Sendłak

 

(1923 - 1990)

 

Żołnierz Armii Krajowej ps. "Góral"


Jan Służewski

 

(1898 - 1938)

 

Członek POW i ZW. REZ, odznaczony medalem Niepodległości


Czesław Sokołowski

 

(1915 - 1943)

 

Podporucznik 19 Pułku Ułanów Wołyńskich, żołnierz ZWZ-AK, zginął z rąk hitlerowskich


Władysław Sokołowski

 

(zm. 1942)

 

Zginął w Oświęcimiu w 1942 r.


Józefa Sztur

 

 

Nauczycielka


Jan Tarłowski

 

(ur. 1939)

 

Lekarz weterynarii


Leszek Tarłowski

 

(1963 - 2003)

 

Lekarz weterynarii


Dobrosław Janusz Teleżyński-Gozdawa

 

(zm. 1939)

 

Plutonowy Podchorąży Rezerwy, dodwódca plutonu 1 szwadronu Warszawskiego Pułku Ułanów


Ks. Edward Tymiński

 

(1889 - 1919)

 

Ksiądz


Bronisława Wadołowska

 

(1913 - 1995)

 

Siostra zakonu Najświętszego Imienia Jezus


Jan Wojczuk

 

(1911 - 1944)

 

Służył w Batalionach Chłopskich ps. "Kanarek"


Ks. Antoni Wójcikowski

 

(1865 - 1945)

 

Prałat Kolegiaty zamojskiej, proboszcz Krasnobrodu


Józef Zub

 

(1924 - 1995)

 

Żołnierz Armii Krajowej ps. "Roland"


Teresa Zub

 

(1926 - 2013)

 

Żołnierz Armii Krajowej ps. "Bratek"


Aleksander Żurakowski

 

(zm. 1945)

 

Dowódca Baterii I Armii WP. Zginął 29 kwietnia 1945 w Berlinie


Janusz Żurakowski

 

(1932 - 2006)

 

Magister pedagogiki specjalnej